Mesafeli SATIŞ SÖZLEŞMESİ

TARAFLAR
Bu Sözleşme, aşağıda belirtilen şartlar ve koşullar çerçevesinde aşağıdaki taraflar arasında kabul edilmiş sayılır.

ALICI’; (sözleşmede bundan böyle “ALICI” olarak anılacaktır)

‘SATICI’; (sözleşmede bundan böyle “SATICI” olarak anılacaktır)
ALICI, E-postadaki ödeme linkine tıklayarak ödeme yaptığında bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

İş bu sözleşmeyi kabul etmekle işletme, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş bedeli ve vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödemekle yükümlü olacağını ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

TANIMLAR
Bu sözleşmenin uygulanmasında ve yorumlanmasında aşağıda yazılı şartlar yazılı beyanlara atıfta bulunacaktır.

HİZMET: Bir ücret veya menfaat karşılığında yapılan veya yapılacağı taahhüt edilen malın sağlanması dışındaki her türlü tüketici işlemlerinin konusunu,

SATICI: Ticari veya mesleki faaliyetleri kapsamında tüketiciye mal sunan veya mal namına veya namına hareket eden şirketi,

ALICI: Bir mal veya hizmeti ticari veya mesleki olmayan amaçlarla edinen, kullanan veya yararlanan gerçek veya tüzel kişiyi,

SİTE: SATICI’ya ait internet sitesini,

MÜŞTERİ: Bir mal veya hizmeti SATICI’ya ait internet sitesi, e-posta veya telefon aracılığıyla talep eden gerçek veya tüzel kişiyi,

TARAFLAR: SATICI ve ALICI,

SÖZLEŞME: SATICI ile ALICI arasında akdedilen işbu sözleşmeyi,

MAL: Alışverişe konu taşınır malları ve elektronik ortamda kullanılmak üzere hazırlanmış yazılım, ses, görüntü ve benzeri gayri maddi malları ifade eder.

DERS
İşbu Sözleşme, ALICI’nın SATICI’ya ait internet sitesi üzerinden elektronik ortamda telefon ile sipariş verdiği bu dosya ile gönderilen faturada satış fiyatı belirtilen ürünün satışına ve teslimine ilişkin tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenler. whatsapp veya e-posta.

SATICI BİLGİSİ
Firma Adı: Prosky Aydınlatma San. Ticaret Ltd. Şti.

Adres: Oruçreis Mah. Giyimkent 18. Sk. No: 84 Esenler İstanbul Türkiye

Telefon: +90 212 438 49 54 E-posta: info@proskypanels.com

ALICI BİLGİLERİ
Bu dosya ile alıcıya gönderilen faturadaki bilgiler alıcı bilgileridir.

SÖZLEŞMEYE BAĞLI ÜRÜN BİLGİLERİ

Bu dosya ile birlikte alıcıya gönderilen faturadaki bilgiler sözleşmenin konusudur.

İADE POLİTİKASİ
Ürünlerimiz kişiye özel üretildiğinden ve aynı niteliklere sahip ürünün başka bir müşteriye satılması mümkün olmadığı için iade yapılmamaktadır. Ancak üründe herhangi bir üretim hatası veya arıza olması durumunda bu hasarlı parça yenisi ile değiştirilecektir.

OLASI KARGO HASARI
Ürünler, alıcıya sağlam bir şekilde ulaşması için satıcı tarafından tahta sandık içinde paketlenir. Bununla birlikte, kargonun zarar görmesi durumunda satıcı, alıcının mağdur olmaması için ürünleri çoğaltarak ücretsiz olarak alıcıya gönderir. Alıcı ise kargo paketini kargo görevlisinden teslim alırken kontrol etmelidir. Hasar varsa kargo görevlisi ile karşılıklı hasara ilişkin belgeler düzenlenmelidir. Hasara ilişkin evraklar düzenlenmediği takdirde, satıcı ücretsiz ürün göndermeme hakkını saklı tutar.

İADE ÖNLEMLERİ
Alıcı sipariş verdiği ürünün özelliklerini e-posta, Whatsapp yazışmaları ve proskypanels.com web sitesi aracılığıyla öğrendi. Bu platformlarda yapılan yazışmalar ve proskypanels.com’da yayınlanan ürün bilgileri bu sözleşmenin maddeleri olarak kabul edilir. Ürün teslimatı UPS, TNT, GLS vb. ile tanınmış firmalar aracılığıyla alıcının belirttiği adrese yapılır. Ürünün alıcı adına aynı adreste başka bir kişi tarafından teslim alınması durumunda, ürünün teslimatı alıcıya yapılmış sayılır ve bu durum iade sebebi değildir. Ayrıca olası kargo hasarları iade sebebi değildir ve kargo hasarı yazısındaki adımlar takip edilir.

10. GARANTİ ŞARTLARININ İŞLENMESİ

Müşteri, ürünü teslim aldıktan sonra üretim hatasından kaynaklanan herhangi bir arıza varsa 1 hafta içinde firmamıza bildirmelidir.

Garanti süresi, müşteri ürünü teslim aldıktan sonra başlar ve garanti süresi 2 yıldır.

Bu süre içerisinde meydana gelebilecek herhangi bir arıza durumunda, tüketici arızayı çeşitli video ve fotoğraflarla ispatlamakla yükümlüdür. Arızalı parça için firmamız herhangi bir ücret talep etmemektedir. Ancak bu ürünün kargo ücreti tüketiciye aittir. Müşteri dilerse global kargoyu firmamıza yönlendirerek arızalı parçanın yerine yenisini alabilir. Ya da kargo ücretini firmamıza ödeyip sevkiyatını talep edebilir.

“Üretim hatasından kaynaklanan arızalarda firmamız arızalı parçayı kargo ücreti ödemeden gönderecektir.”

11. VERGİLER

Ülkeler arasındaki serbest ticaret anlaşması gereği ürünler gümrük vergisi olmadan müşterilerimize teslim edilmektedir. Ancak; Hedef ülke bazen